Inkomen in de Filipijnen

Het gemiddelde jaarinkomen per huishouden in de Filipijnen is circa PHP 313.000 oftewel € 5.690 (€ 1 = 55 PHP voor actuele koersen klik hier) . Het gemiddelde huishouden bestaat uit 4 personen.

Het inkomen is van 2015 naar 2018 gemiddeld met 16,8% gestegen. De uitgaven stegen in die periode minder sterk (10,6%). De verschillen per regio zijn wel groot. Het inkomen is Manila en omgeving is bijna het dubbele van andere regio’s maar dat is ook het geval voor de kosten.

InkomenInkomenstijgingUitgavenUitgavenstijging
2018201520182015
De Filipijnen31326816,79%23921610,65%
National Capital Region (NCR)4604258,24%3693495,73%
Cordillera Administrative Region (CAR)35428225,53%23020910,05%
Region I (Ilocos Region)28723820,59%20518212,64%
Region II (Cagayan Valley)26523711,81%1741627,41%
Region III (Central Luzon)33429911,71%27023912,97%
Region IV-A (CALABARZON)38431223,08%30526913,38%
MIMAROPA Region25722215,77%1751618,70%
Region V (Bicol Region)23518725,67%19316020,63%
Region VI (Western Visayas)26622617,70%20217614,77%
Region VII (Central Visayas)30823928,87%2041935,70%
Region VIII (Eastern Visayas)22719715,23%17915614,74%
Region IX (Zamboanga Peninsula)22819020,00%16214412,50%
Region X (Northern Mindanao)25022113,12%1751618,70%
Region XI (Davao Region)2682478,50%189190-0,53%
Region XII (SOCCSKSARGEN)24218828,72%18116211,73%
Region XIII (Caraga)24319822,73%18715917,61%
Autonomous Region in Muslim Mindanao (ARMM)16113915,83%12711114,41%
Bovenstaande bedragen in duidend peso’s (PHP)

Het meeste geld wordt uitgegeven aan voedsel (circa 42 %), gevolgd door huur en nutslasten.

Uitgaven20182015
Food Expenditures42,641,8
House Rent/Rental Value12,212,2
Water, Electricity, Gas and Other Fuels8,27,9
Transport6,66,2
Miscellaneous Goods and Services6,66,3
Durable Furniture and Equipment3,52,5
Special Family Occasions2,82,5
Health2,73,7
Education2,63,8
Clothing and Footwear2,52,4
Other Expenditures2,53,1
Furnishings and Routine Household Maintenance2,32,5
Communication2,22,2
Tobacco1,21,1
Recreation and Culture0,70,8
Alcoholic Beverages0,60,5
Hotels  (Accommodation Services)0,20,2
Other Vegetable-based Products00
Totaal100100
Bron : : Philippine Statistics Authority, 2015 and 2018 Family Income and Expenditure Survey